Mikor bánok elég jól a telefonommal?
Egy kis figyelemmel és törődéssel akár évekkel is megnövelhetjük telefonunk élettartamát, így nem kell rögtön a hűségidő lejártával kukába hajítanunk az okos készülékeinket. Alapjában véve nincs könnyű dolgunk, ugyanis sok telefon gyártó cég nem a hosszú élettartamra, hanem az újabb és újabb modellekre és az ezzel növekvő fogyasztásra gyúr. Mutatunk öt könnyen kivitelezhető alapvető szabályt, amiknek a betartásával garantáltan tovább bírja a telefonod:
– használj tokot: elengedhetetlen része a telefonoknak a tok használata. A gumis, tapadósabb felületű és anyagú tok könnyebben kézre áll, főleg ha óriás telefonokat használunk, aminek egy kézben való tartása igazi kihívás.
– használj telefon gyűrűt: a tokok kiegészítéseképpen ezt a felragasztható – vagy a tokkal már alapvetően együtt járó – eszközt is arra találták föl, hogy az egyre nagyobb telefon még kevesebb eséllyel essen ki a kezünkből.
– használj védőfóliát: a védőfólia is egyfajta tok, ami kifejezetten a telefonok képernyőjét, és egyben legsérülékenyebb részét védi meg a repedéstől. Olcsóbb a cseréje mint a telefon képernyőjének, mindenképpen egy költséghatékony védőeszköz. A legtöbb mobiltelefon szervizben a javítás mellett a szakszerű felragasztásban is segítenek. Inkább bízd az ügyet a gyakorlott szervizesre.
– frissíts gyakran: ez pontosan az a nagyon apró, nulla forintba kerülő praktika, amihez a leglustábbak az emberek, és aminek a hiánya elsősorban a lefagyás, applikációk leállása és hasonló könnyen orvosolható problémák okozója. Mindenképp frissíts legalább hetente, vagy amikor a telefonod jelez.
– ne hagyd túl sokáig töltőn a készüléket: a mai telefontöltők seperc alatt feltöltik a telefon aksiját, de az kifejezetten elkerülendő, hogy egész nap a töltőn lógjon a telefonod. (Ugyanez elmondható a laptopról is.)
– ne add gyerek kezébe: a gyereknek se jó, a telefonnak se jó, neked se jó, ha földhöz vágja. Minél fiatalabb a gyerkőc, annál rosszabb, ha a telefont bambulja, csak érhetetlen függést okoz neki, mielőtt még megtanulhatná, mik is az alap funkciói.